Fuentes del Algar

Las Fuentes del Algar – naturalne górskie baseny niedaleko Walencji

Las Fuentes del Algar to jedna z naturalnych atrakcji położonych niedaleko Walencji. Miejsce to zawdzięcza swoje powodzenie rzece Algar, która utworzyła tu naturalne górskie baseny i wodospady.

Jadąc do Las Fuentes del Algar nie spodziewaj się jednak urokliwego zakątka, w którym zrelaksujesz się słuchając szumu wody. Ta część rzeki została niestety skomercjalizowana w możliwie maksymalnym stopniu i nawet poza sezonem jest tu duży ruch. Jeśli jednak spędzasz wakacje w Walencji to jest to miła odskocznia od miejskiego zgiełku.

Dojazd

Do Fuentes del Algar najwygodniej jest dojechać samochodem. Na miejscu do dyspozycji turystów jest kilka prywatnych, płatnych parkingów, które w sezonie podobno są przepełnione. My byliśmy w Las Fuentes del Algar w październiku i parkingi były wtedy prawie puste.

Wstęp

Region z basenami i wodospadami został ogrodzony a wstęp jest płatny. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje około 5 euro (poza sezonem jest taniej). Po opłaceniu wstępu można jednak spędzić na górskich basenach cały dzień, aż do zamknięcia. Planując przyjazd do Las Fuentes del Algar poza sezonem wakacyjnym warto jedynie wcześniej sprawdzić, czy danego dnia baseny nie będą zamknięte (święta itp.).

Po przekroczeniu bramki, w górę rzeki prowadzą wyciosane schodki na przemian z chodnikami. Jeśli jedziesz z dzieckiem, to nie ma raczej sensu brać wózka. Lepiej sprawdzi się chusta lub nosidło.

Atrakcje Fuentes del Algar

Nad naturalnymi basenami wygospodarowano niewielkie skaliste plaże na których można zostawić swoje ubrania i popływać w rześkiej górskiej wodzie. Warto więc zabrać ze sobą strój do pływania. Woda ma temperaturę mniej więcej taką, jak Bałtyk w lato.

Chętni mogą skakać do wody w wyznaczonych do tego celu miejscach. Ta zabawa ma szczególne powodzenie wśród dzieci. Odważni dorośli mogą natomiast stanąć pod wodospadem i wymasować sobie plecy. Atrakcji więc jest sporo. Nawet jeśli ktoś nie zamierza wchodzić do wody, to warto wybrać się do Las Fuentes del Algar, choćby dla samych widoków.

Fuentes del Algar
Fuentes del Algar – naturalny basen
Fuentes del Algar
Fuentes del Algar – piękny widok na czystą górską rzekę
Fuentes del Algar
Fuentes del Algar – ścieżka obok rzeki
Fuentes del Algar
Fuentes del Algar – wodospad
Fuentes del Algar
Fuentes del Algar – wodospad
Fuentes del Algar
Planując zwiedzanie Fuentes del Algar z małym dzieckiem lub niemowlęciem lepiej mieć nosidło lub chustę niż wózek. Jest zdecydowanie wygodniej ze względu na schodki na szlaku.
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)