Jaki hotel wybrać na wyjazd z dzieckiem?

Gdy wyjeżdżamy z naszym dzieckiem, wybór odpowiedniego hotelu ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli chcemy spędzić wakacje w Polsce a pogoda jest niepewna. Na szczęście wiele hoteli oferuje różne udogodnienia dla najmłodszych. W ofercie hotelu mogą znaleźć się łóżeczka turystyczne, wysokie krzesełka, sale zabaw, plac zabaw i tym podobne. Poniżej przedstawiam ranking hoteli, które moim zdaniem były najlepszym wyborem. W zależności od wieku dziecka:


Podróż w ciąży, z niemowlęciem a może z małym dzieckiem?

Podróże na różnych etapach macierzyństwa to inne wyzwania i potrzeby. Wybierz odpowiednią kategorię w zależności od tego w którym momencie się znajdujesz 🙂


Co zabrać w podróż z dzieckiem?

Oto kilka atrakcyjnych zabawek, które sprawdzają się w naszych rodzinnych wyjazdach:

  • Tabliczka do rysowania. Takie tabliczki są lekkie i zajmują mało miejsca. Można je zabrać zarówno w podróż samochodem jak i samolotem.
  • Karty. Dziecko, które ma już około 3-4 lat jest w stanie zrozumieć gry o prostych zasadach takie jak np. “Wojna”. W sprzedaży są dostępne karty z dużymi łatwymi do zapamiętania rysunkami. Mimo, że małe dziecko nie zna jeszcze cyferek, to z łatwością zapamiętuje, która postać z kart jest silniejsza od której (przy okazji ćwiczy pamięć). Z gier karcianych naszym hitem jest też “Idź na ryby”. Obie gry nie wymagają dużo miejsca i można z powodzeniem rozgrywać je na stoliku w samolocie.
  • Nowe książeczki. Na podróż kupuję czasem nową książkę dla dziecka. Pierwsze otwarcie następuje w samolocie. Dziecko jeszcze nie zna treści i jest zaabsorbowane nowymi obrazkami, historyjkami i ćwiczeniami.

Co jeszcze warto spakować dla dziecka?

  • Po 3 lub więcej sztuk każdej z części odzieży
  • Syrop przeciwgorączkowy i leki przyjmowane przez dziecko na stałe
  • Nocnik turystyczny (w Rossmannie można kupić składany nocnik tekturowy, który zajmuje mało miejsca).
  • Krem z filtrem UV 50 lub strój plażowy z długimi rękawami jeżeli mamy w planach opalanie się.