Kilka drobiazgów, które ułatwią podróż z niemowlakiem

Pewne aspekty opieki nad niemowlakiem, które w domu nie sprawiają problemu, w podróży stają się pewnym wyzwaniem. Wystarczy kilka drobnych przedmiotów, by ułatwić sobie transport pokarmu czy kąpiel niemowlęcia w podróży.

Jak przechowywać pokarm w hotelu bez lodówki w pokoju?

Czas przechowywania pokarmu kobiecego zależy od temperatury otoczenia. Najprawdopodobniej w pokoju hotelowym możemy się spodziewać temperatury “pokojowej” i w związku z tym przechowywać pokarm przez około 8 godzin*.

Jeżeli 8 godzin to za mało, potrzebne nam będzie urządzenie chłodzące. My zaopatrzyliśmy się w lodówkę o pojemności jednej małej puszki. To małe niepozorne urządzenie utrzymuje w swoim wnętrzu temperaturę około 15 stopni i tym samym pozwala na przechowywanie pokarmu przez około jedną dobę*. Żeby lodówka chłodziła plastikową butelkę z pokarmem, trzeba ją zanurzyć w aluminiowej puszce z wodą (ze względu na lepsze przewodnictwo temperatury).

Mini lodówka
mini lodówka turystyczna

Jak transportować zamrożony pokarm?

Sposób, który zaraz przedstawię sprawdził się podczas przewożenia 180ml zamrożonego pokarmu w bagażniku przez około 8 godzin zimą. Do transportu potrzebna jest mała torba termiczna na butelki, żelowy kompres chłodzący oraz butelka z zamrożonym pokarmem.

Opatrunek żelowy trzymałam w zamrażarce przez całą noc przed podróżą. Przed wyjazdem zapakowałam go do torebki termicznej obok butelki z pokarmem. Tak zapakowaną torebkę z pokarmem i kompresem zamknęłam na suwak i spakowałam do bagażnika. Po dojechaniu do celu pokarm był całkowicie zamrożony, tak jak po wyjęciu z zamrażalnika.

przewożenie zamrożonego pokarmu
przewożenie zamrożonego pokarmu

Jak kąpać niemowlaka w hotelu?

Do kąpieli niemowlaka w warunkach hotelowych polecam dmuchaną turystyczną wanienkę. Kosztuje ona około 30 złotych i po spuszczeniu powietrza zajmuje bardzo mało miejsca. W naszym przypadku bardzo dobrze się sprawdziła. W lato prawdopodobnie będzie służyć za mały plażowy brodzik 🙂

wanienka turystyczna
dmuchana wanienka turystyczna
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania, dobrej kawy i WordPressa

Podobne wpisy

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.