Gdańsk

Wrzeszcz – gdańskie zagłębie biznesu

Na atrakcyjność Gdańska składają się dzielnice o odmiennym charakterze: zabytkowe Śródmieście, nadmorskie Brzeźno, przyleśna Oliwa, biznesowy Wrzeszcz.

Ta ostatnia, coraz nowocześniejsza i elegancka, tylko potwierdza swój status gdańskiego zagłębia biznesu. Wraca tym samym do korzeni sięgających czasów sprzed II wojny światowej, kiedy to zamieszkiwali ją zamożni kupcy i bankierzy.

Gdańska dzielnica Wrzeszcz kilka lat temu weszła w okres silnego rozwoju, stając się centrum biznesowego życia miasta. Wyrastają w niej nowoczesne biurowce i luksusowe apartamentowce, a swoje siedziby mają ekskluzywne marki odzieżowe i renomowane banki. Nadanie dzielnicy biznesowego charakteru wydaje się nie tylko słusznym kierunkiem rozwoju, ale też dobrym sposobem na przyciągnięcie do Gdańska innego typu gości. Pozbawiony zabytków Wrzeszcz nie jest atrakcyjnym punktem dla turystów, nie uchodzi za to uwadze inwestorów, prezesów firm i biznesmenów, którzy właśnie tam decydują się prowadzić interesy oraz rozwijać swoje projekty.

Lokalizacja Wrzeszcza kluczem do sukcesu

Trudno oprzeć się wrażeniu, że nie ma w Gdańsku dzielnicy, którą można by przystosować na potrzeby biznesu tak dobrze jak Wrzeszcz. Wszystko dzięki atrakcyjnej lokalizacji i odpowiednim warunkom do rozbudowy zróżnicowanej, potrzebnej przedsiębiorcom infrastruktury, na którą składają się nie tylko biurowce, ale też nowoczesne apartamenty i lokale gastronomiczne. Dzielnica skupia się przy ul. Grunwaldzkiej, głównej arterii miejskiej, biegnącej ze Śródmieścia do Przymorza. Jej położenie gwarantuje łatwy dojazd samochodem lub środkami komunikacji miejskiej w różne rejony miasta i do portu lotniczego. Ze stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz na lotnisko docierają w 20 minut nowoczesne pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Gdańska Wall Street

Wrzeszcz zaczął zyskiwać biznesowy charakter, gdy swoje siedziby założyły w nim znane banki. Najwięcej powstało ich przy ul. Grunwaldzkiej. Stało się to tak uderzające, że w okresie największego rozkwitu placówek bankowych arteria bywała nawet szumnie nazywana “gdańską Wall Street”. Dzisiaj swoje biura wciąż mają tam czołowe banki: Millennium, ING, Credit Agricole, Santander czy PKO BP.

Nowoczesne biurowce

Nie da się jednak ukryć, że obecnie najwyraźniejszym znakiem biznesowego rozwojz Wrzeszcza jest powstawanie nowoczesnych obiektów biurowych. Po rozbudowie sąsiedniez Oliwy deweloperzy zwrócili się ku innym rejonom Gdańska. We Wrzeszczu do rangi symbolu urósł wysoki na 80 m wieżowiec Neptun, gdzie swoje biuro ma m.in. jeden z największych koncernów mleczarskich w Europie, Arla. Charakterystycznym punktem na biznesowej mapie dzielnicy jest także usytuowany na granicy Wrzeszcza i Gdańska Głównego budynek z lokalami biurowymi Opera Office. Na horyzoncie pojawiają się tez kolejne inwestycje. Niebawem zostanie oddana do użytku Officyna, a do 2021 r. do trzech istniejących już nowoczesnych obiektów biurowych na Osiedlu Garnizon dołączą dwa kolejne budynki.

Osiedla biznesowe

Osiedle Garnizon to prawdziwa perełka Wrzeszcza na miarę XXI w., która łączy przestrzeń biurową z mieszkaniami oraz gastronomicznym i kulturalnym zapleczem. Renomy nadaje mu m.in. jedna z najlepszych w kraju scen muzycznych – Stary Maneż. Dzięki tej wyjątkowej przestrzeni Wrzeszcz nabrał żywiołowości i nowoczesnego charakteru. Stał się eleganckim centrum biznesowego i kulturalnego życia przyciągającym szczególnie młodych ludzi. Pod względem atrakcyjności biznesowej z Garnizonem śmiało może konkurować Browar Gdański. To przeprowadzona z dużym rozmachem inwestycja, która podkreśla prestiżowy charakter Wrzeszcza. W jej ramach w miejscu zabytkowego browaru powstała nowoczesna zabudowa biurowa, usługowa i apartamentowa. Swoje apartamenty na wynajem krótkoterminowy ma tam m.in. sieć Little Home. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, bo umożliwia prowadzenie interesów w niemal jednym miejscu. Na terenie Browaru Gdańskiego można bowiem wynająć komfortowy apartament Wrzeszcz Little Home, spotkać się z kontrahentem w eleganckiej kawiarni, a wieczorem wyskoczyć na piwo lub do kina. O atrakcyjności osiedla świadczy również jego położenie w pobliżu galerii handlowej Metropolia i połączonego z nią dworca kolejowego. Tuż obok znajduje się także nieduży, ale urokliwy Park Kuźniczki.

Apartamenty w Gdańsku Wrzeszczu

Jak widać w dzielnicy biznesowej trzeba zadbać nie tylko o infrastrukturę biurową na wysokim poziomie, ale też komfortowe i nowoczesne apartamenty. Osoby podróżujące służbowo coraz chętniej wybierają je bowiem na nocleg. Przekonują ich przede wszystkim warunki sprzyjające koncentracji i wykonywaniu obowiązków zawodowych. W atmosferze prywatności i eleganckim otoczeniu znajdują ciszę, spokój oraz odpowiednią przestrzeń do pracy i wypoczynku. Silną pozycję na rynku lokali na wynajem krótkoterminowy zajmuje wspomniana już sieć Little Home, która oferuje gościom biznesowym nowocześnie urządzone i atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty Gdańsk Wrzeszcz.

Lokale na spotkania biznesowe przy kawie

Nie byłoby dzielnicy biznesowej także bez szerokiego zaplecza gastronomicznego, które służy nie tylko spotkaniom ze znajomymi, ale i kontrahentami czy wspólnikami. W dobrym tonie jest bowiem odbycie rozmów w interesach przy kawie lub eleganckim obiedzie. To buduje pozytywne nastawienie, łagodzi nastroje i nierzadko przekłada się na powodzenie prowadzonych negocjacji. Wrzeszcz może się pochwalić różnorodną i bogatą ofertą kawiarni i restauracji. Z przytulnych knajpek, odpowiednich na poranne rozmowy w interesach i wieczorne, mniej oficjalne spotkanie przy alkoholu, słynie ul. Wajdeloty. Z kolei na elegancki obiad dobrym wyborem jest restauracja w zabytkowej Villi Uphagena.

Biura coworkingowe

Innym, wygodnym punktem na przeprowadzenie rozmów biznesowych lub wykonanie obowiązków zawodowych są biura coworkingowe, które pojawiły się wraz z popularyzacją pracy w formie zdalnej. Chętnie korzystają z nich zarówno freelancerzy, jak i osoby podróżujące służbowo. Tego typu biura można bowiem wynająć na krótki czas. To pod wieloma względami wygodniejsze rozwiązanie niż praca w kawiarni. Do dyspozycji dostaje się bowiem wygodne biurko i niezbędne sprzęty, np. drukarkę, skaner. Coraz częściej lokale coworkingowe są także wybierane na miejsce szkoleń, spotkań biznesowych, networkingów. We Wrzeszczu ich nie brakuje. Wśród nich przoduje innowacyjna przestrzeń coworkingowa na terenie Garnizonu, w której można realizować własne pomysły na biznes lub start-up.

Biurami na wynajem dysponuje także Współpracownia czy Good Space coworking. Duża przestrzeń biurowa we Wrzeszczu sprawia, że jest on idealnym punktem na założenie siedziby firmy czy pracę nad rozwojem nowo utworzonego przedsiębiorstwa. Na tym jednak możliwości biznesowe dzielnicy się nie kończą. Dzięki bazie noclegowej i gastronomicznej jest ona także atrakcyjnym celem podróży służbowej w interesach. Warto zatem wynająć apartament we Wrzeszczu i przygotować się na odkrycie biznesowego oblicza Gdańska.

Artykuł sponsorowany

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)
Booking.com