Jak zarezerwować nocleg by być zadowolonym?

hotel

Kiedyś jedynym kryterium wyboru noclegu, jakie stosowałam była cena. Do czasu…

Któregoś razu wylądowałam z koleżanką w tanim ale ohydnym hostelu z brudną pościelą, wspólną łazienką w której chyba nikt nie sprzątał i na dodatek po wyjściu na ulicę pierwsze, co widziałyśmy to całe rodziny bezdomnych nocujących na materacach na ulicy. Pomyślałam sobie wtedy: nigdy więcej!

Od tamtego feralnego wyjazdu minęło dużo czasu i kolejnych doświadczeń, które nauczyły mnie czym się kierować przy wyborze hotelu, by miło było wracać na nocleg po całym dniu zwiedzania. Aktualnie praktycznie nie zdarza się, bym była niezadowolona ze swojego wyboru. Hotel zawsze wybieram na booking.com – tam mogę sprawdzić wszystkie parametry, które mnie interesują, posortować, odfiltrować pasujące mi oferty i cały proces rezerwacji załatwić przez internet. Internetowa rezerwacja noclegu ma też taką zaletę, że obsługa obiektu nie odmawia mi tylko dlatego, że przyjeżdżam na 3 dni i obiektowi nie opłaca się udzielić noclegu na tak krótko – a takie sytuacje zdarzały mi się często w przypadku polskich pensjonatów.

Czym się zatem kieruję, wybierając hotel?

Cena noclegu

Może kiedyś będę mogła powiedzieć “Cena nie gra roli” ale jeszcze nie teraz 🙂 Zanim wybiorę hotel wyznaczam sobie górną granicę ceny za jedną noc od osoby. Sortuję oferty od najtańszej i poruszam się w obrębie tych, które spełniają kryteria budżetowe.

Opinie gości

Opinie innych gości są dla mnie mega ważnym kryterium. Interesują mnie tu szczególnie minusy. Gdy w kilku komentarzach przewiną się takie historie, jak grzyb na ścianach, robactwo, hałaśliwa okolica i tym podobne – hotel odpada.

Zdjęcia z hotelu i zdjęcia z Google maps

Na booking.com jest możliwość obejrzenia zdjęć pokojów i hotelu. Jest to cenna wskazówka na temat standardu obiektu. Najczęściej na zdjęciach widać jakiej klasy jest oglądany przez nas hotel. Ja zawsze wybieram taki hotel, w którym na podstawie zdjęć widzę, że chciałabym spędzać noce.

Dodatkową wskazówką jest Google maps. Tutaj możemy zobaczyć bardziej obiektywne ujęcia hotelu i jego okolicy.

Komunikacja z lotniskiem, przystanki, parking

Do hotelu trzeba przecież jakoś dojechać i jakoś się z niego wydostać, by zwiedzić co się chce. Dlatego ważnym kryterium, które biorę pod uwagę jest odległość od przystanków lub obecność parkingu jeśli planuję się przemieszczać samochodem. Sprawdzam również jak można dojechać do hotelu z lotniska. Często o wyborze jednego z dwóch hoteli decyduje właśnie jego położenie przy stacji metra lub przystanku.

Lokalizacja

Tu z pomocą przychodzą mapy Google. Na mapach zawsze sprawdzam, czy hotel nie jest położony tuż przy ruchliwej ulicy oraz co znajduje się w sąsiedztwie. Mogę też zweryfikować odległość od plaży czy wyciągu narciarskiego i sprawdzić, którędy wiodą drogi, którymi można dotrzeć w najważniejsze miejsca. Sprawdzam też, czy w pobliżu hotelu są sklepy i restauracje.

Udogodnienia

Na sam koniec sprawdzam, jakie hotel oferuje udogodnienia. Może to być basen, aneks kuchenny albo śniadanie wliczone w cenę. Po nieprzyjemnych doświadczeniach zawsze też wybieram pokój z łazienką. Jeśli za tą samą cenę można dostać więcej, to również jest to ważne kryterium wyboru.

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania, dobrej kawy i WordPressa

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.