|

Soca – rafting na Słowenii

Socza

Soca to rzeka o szmaragdowym kolorze płynąca przez Słowenię. Najlepiej zwiedzić ją podczas spływu pontonem, czyli raftingu. Rafting na Socy na zdjęciach czasem wygląda groźnie ale w rzeczywistości to głównie zabawa, śmiech i dużo frajdy. Jak zorganizować wyprawę na rafting?

Ogranizacja raftingu

Rafting rozpoczynamy w miejscowości Bovec – jest tam kilka firm zajmujących się organizacją spływów. Koszt raftingu to około 40 euro. W tej cenie mamy transport na miejsce startu, piankę, kask, wiosło i kamizelkę ratunkową oraz transport powrotny. Spływ jest fotografowany przez fotografa i później można kupić komplet zdjęć z wyprawy.

Jak wygląda rafting?

Na jednym pontonie płynie kilka osób oraz wykwalifikowany przewodnik. Przewodnik steruje pontonem i zabawia całą grupę. W zasadzie aby wybrać się na rafting, nie trzeba mieć żadnych umiejętności – wystarczy, że nie boimy się wody i umiemy pływać. Nie trzeba też samemu organizować grupy – możemy przyłączyć się do innych ochotników.

rafting
Rafting na rzece Soca – zaczynamy łagodnym spływem.

W trakcie spływu, dla urozmaicenia możemy zjeżdżać do wody zjeżdżalnią zrobioną z pontonu opartego o skałę oraz skakać z wysokich skał do rzeki, która jest w tym miejscu głębsza. Woda jest lodowata ale od zimna chroni nas pianka.

Rafting
Zjeżdżalnia z pontonu
Rafting na Socy
Jeśli chcemy – możemy skoczyć ze skały do rzeki

Rzeka z początku łagodna w dalszym odcinku jest bardziej wartka i usiana kamieniami i skałami – na tym odcinku dostarcza najwięcej zabawy i adrenaliny.

rafting na Socy
bardziej wartka część Socy

Soca jest rzeką o pięknym zielonkawym kolorze, wijącą się wśród gór. Rafting jest świetną okazją do podziwiania widoków.

Rafting - Socza
Soca
Socza
Soca
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy