||

Montecampione – warunki narciarskie i dojazd

Montecampione

Montecampione to ośrodek narciarski dla osób, które cenią włoski klimat i nie potrzeba im niezliczonych kilometrów tras. Tutaj wszystko jest blisko – lotnisko, hotele, restauracje. Sam region też nie jest specjalnie rozległy i sprawdzi się na rodzinny wyjazd na narty.

W porównaniu na przykład do Val di Sole to kameralny ośrodek narciarski. Bez tandetnej komercji, za to z pysznym calzone na stoku. Wyciągi narciarskie są na wyciągnięcie ręki po wyjściu z hotelu. Tuż przed hotelami jest również nieduży stok dla początkujących narciarzy z osobnym wyciągiem.

Dojazd do Montecampione

Dojazd samochodem z Warszawy do Montecampione zajmuje około 15-17 godzin.

Jeżeli nie odpowiada Wam spędzanie długich godzin w samochodzie, możecie skorzystać z dogodnej lokalizacji tego włoskiego ośrodka narciarskiego. Montecampione jest bowiem położone blisko dwóch lotnisk – w Bergamo oraz w Weronie. Najwygodniej i najszybciej z lotniska dojedziemy wynajętym samochodem – z Bergamo w około godzinę a z Werony w około 1,5 godziny. Alternatywą dla niezmotoryzowanych są autobusy i kolej:

Z Bergamo do Montecampione można dojechać autobusami z przesiadką w Boario Terme. Zajmie to nieco ponad 3 godziny. Jest też możliwość dojazdu pociągiem – z przesiadką w mieście Brescia i kolejną przesiadką (na autobus) w Pian Camuno – Colombine. Niestety podróż zajmie nam wtedy więcej czasu (około 4 godziny) i może okazać się droższa.

Z Werony do Montecampione najlepiej jest dojechać pociągiem. Przesiadka z jednego pociągu na drugi czeka nas wówczas w mieście Brescia. Następnie w Pian Camuno – Colombine powinniśmy przesiąść się na autobus. Podróż zajmie nam około 4 godziny.

Warunki narciarskie w Montecampione

Byliśmy w Montecampione w lutym i śniegu było wówczas pod dostatkiem, mimo, że ośrodek jest położony dość nisko (1200 – 2000 m).

Jednego dnia niestety ze względu na silny wiatr wyciągi zostały zamknięte i można było wówczas korzystać wyłącznie z krótkiego stoku dla początkujących. Nie zmarnowaliśmy jednak tego dnia – stwierdziliśmy, że pouczymy się jazdy na desce. Tym sposobem rozpoczęliśmy swoją przygodę ze snowboardem, który mi osobiście bardzo się spodobał 🙂 Tuż przy stoku jest wypożyczalnia sprzętu i mimo braku rezerwacji nie mieliśmy żadnego problemu z wypożyczeniem desek.

Montecampione to raczej nieduży ośrodek. Do dyspozycji mamy 20 tras o łącznej długości 30 km. Większość z nich jest w razie potrzeby sztucznie dośnieżana. Dominują trasy czerwone. Czarnych tras jest mniej a najmniej jest natomiast tras niebieskich. Większość wyciągów stanowią krzesełka. Są też dwa orczyki.

Montecampione polecam w szczególności na wyjazd rodzinny lub ze znajomymi ze względu na bardzo wygodną infrastrukturę – bez zdejmowania butów narciarskich przejdziemy tu między hotelem, restauracjami oraz wyciągami i odnajdziemy naszych towarzyszy wylegujących się na słońcu na leżakach 😉

Hotele w Montecampione położone są tuż przy wyciągach
Śniegu w lutym było pod dostatkiem
Ośrodek położony jest raczej nisko ale widoki są piękne
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy