|

Zell am See i Kaprun – pociągiem do Austrii na narty

Zell am See Kaprun

Tym razem wybraliśmy się na narty do austriackiego Zell am See. Dlaczego? Dlatego, że austriackie regiony narciarskie to pewny śnieg, mnóstwo tras i pyszne jedzenie. Również dlatego, że można tam stosunkowo tanio wynająć pokój położony tuż przy trasie zjazdowej. Poza tym do Zell am See można dojechać z Polski pociągiem 🙂

Zell am See to miasteczko położone malowniczo nad jeziorem Zeller. Duża część domków znajduje się wzdłuż niebieskiej trasy zjazdowej i warto wynająć pokój w tej części. Wówczas można założyć narty pod domkiem i zjechać do najbliższego wyciągu.

Jazda na nartach

W regionie znajduje się około 30 tras zjazdowych o różnej trudności. Są też moje ulubione skirouty 🙂 Mapkę tras można zobaczyć tutaj.

Skipass obejmuje jazdę zarówno w Zell am See jak i w sąsiednim Kaprun. W Kaprun mamy do dyspozycji również całoroczny teren narciarski na lodowcu Kitzsteinhorn. Ceny skipassów można znaleźć tutaj.

Dla urozmaicenia zjazdów można również spróbować swoich sił na slalomie. Wydzielony obszar do slalomów znajduje się na trasie Hochmaisbahn. Kamery na trasie slalomu filmują nasz zjazd i można obejrzeć go później w internecie po podaniu danych z karnetu. Zjazd, pomiar czasu i dostęp do filmów są bezpłatne.

Dojazd pociągiem do Zell am See

Do Zell am See jechaliśmy koleją. Pierwsza część trasy to jazda nocnym pociągiem z Warszawy do Wiednia. W pociągu są kuszetki i całą trasę przesypiamy. Jest względnie bezpiecznie – przedziały na noc są zamykane i w międzyczasie nikt się nie dosiada. Niestety trzeba pilnować swoich pieniędzy i cennych rzeczy, bo zdarzają się kradzieże. W trakcie naszej podróży złodziej chodził od przedziału do przedziału, uchylał drzwi tyle ile mógł (łańcuch pozwala na uchylenie drzwi) a następnie wsadzał rękę do środka i zabierał to co było w zasięgu ręki. Dlatego bardzo ważne jest, by nie trzymać cennych rzeczy w pobliżu drzwi.

Z Wiednia do Zell am See można dojechać austriackimi pociągami regionalnymi z jedną lub dwiema przesiadkami. My wybraliśmy opcję z przesiadką w Salzburgu.

Zdjęcia z Zell am See – Kaprun

Zell am See skiroute
Puszysty śnieg na skiroucie
Skiroute w Zell am See - Kaprun
Skiroute w Zell am See – Kaprun
Chmury w dolinie
Chmury w dolinie
Zell am See skiroute
Zell am See – mój ulubiony skiroute 🙂
Zell am See skiroute
Skiroute z widokiem na nartostrady
Zell am See
Zell am See – góry we mgle
Zell am See
Zell am See – jeszcze jeden śnieżny skiroute 🙂
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy