|

Wenecja w jeden dzień

Canal Grande

Wenecja jest miastem idealnym na jednodniowy, całodzienny spacer. Zanurzone w wodzie klimatyczne kamienice przeplatają się tu z kiczowatymi sklepikami. Są zakątki, gdzie można pospacerować prawie samotnie wzdłuż kanałów i zatłoczone place, pełne turystów. Wenecja oferuje nam dzień pełen wizualnych i estetycznych wrażeń.

Wenecja w jeden dzień

Jeżeli chcemy dogłębnie poznać miasto, przepłynąć się gondolą i oglądać od wewnątrz obiekty sakralne, powinniśmy przeznaczyć na ten cel więcej czasu.

My jednak mieliśmy inny pomysł na Wenecję, bardziej hedonistyczny, aktywny i przyjemny. Naszym celem był spacer wśród kamieniczek i kanałów, zobaczenie głównych atrakcji urbanistycznych, takich jak Canal Grande czy Bazylika Św. Marka jak również suszącego się na rozciągniętych pomiędzy kamienicami sznurach prania. Do tego chcieliśmy zjeść pyszny włoski obiad i lody na deser. W jeden dzień zrealizowaliśmy nasz plan bez większego problemu. Zobaczyliśmy weneckie zabytki i kiczowate zakątki ze sklepami, w których można kupić karnawałowe maski i cieknące zegary, jednym słowem całą esencję tego znanego włoskiego miasta.

Turystyczna część Wenecji jest w istocie bardzo mała i spokojnie można ją przejść na piechotę. Nie ma tam żadnego ruchu zmotoryzowanego. Można chodzić spacerem lub płynąć gondolą. Ta ostatnia atrakcja jest stosunkowo droga – godzina pływania gondolą to koszt nawet 100 euro.

Wenecja – pogoda

Byliśmy w Wenecji we wrześniu. Powietrze było gorące i parne zarazem. Pogoda na podkoszulek i krótkie spodenki. Generalnie najgoręcej w Wenecji jest od czerwca do września, więc jeżeli planujemy zwiedzać to włoskie miasto, to najlepiej wybrać się tam w innym miesiącu, np. w maju lub w październiku.

Dojazd do Wenecji z lotniska Marco Polo

Najtaniej i jednocześnie w miarę wygodnie dojedziemy z lotniska do miasta autobusem. Można wybrać autobus ACTV nr 5. Bilet na busa kosztuje 2,50 euro a czas dojazdu to około 25 minut.

Pizza i wino w Wenecji

Uwielbiam włoską kuchnię a w Wenecji szczególnie zapadła mi w pamięć knajpka o nazwie Caffe La Ramblas. Wypiliśmy tam dzbanek białego domowego wina i najedliśmy się do syta tradycyjnymi i pysznymi włoskimi daniami.

Weneckie lody

Lody weneckie to kolejny przysmak, którego nie można przegapić zwiedzając miasto 🙂 Znaną i polecaną wenecką lodziarnią jest na przykład La Boutique del Gelato. Włoskie lody są inne niż te, które znamy z Polski – mniej tłuste a bardziej lekkie i orzeźwiające.

Zdjęcia z Wenecji

Wenecja - kanał
Wenecja
Santa Maria della Salute
Santa Maria della Salute
Canal Grande
Canal Grande
Wenecja - wejście do kamienicy
Wenecja – wejście do kamienicy
wenecka cukiernia
wenecka cukiernia
Wenecja
Zaniedbane weneckie kamienice
Wenecja
Nie wszędzie w Wenecji jest tłok – są miejsca, gdzie można pospacerować w ciszy i spokoju wzdłuż kanałów
gondole na Canal Grande
gondole na Canal Grande
Wenecja
Sklep z maskami i innymi kiczowatymi pamiątkami z Wenecji
Canal Grande
Canal Grande
Bazylika św. Marka
Bazylika św. Marka
Canal Grande
Canal Grande
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy