Montecampione – warunki narciarskie i dojazd

Montecampione to ośrodek narciarski dla osób, które cenią włoski klimat i nie potrzeba im niezliczonych kilometrów tras. Tutaj wszystko jest blisko – lotnisko, hotele, restauracje. Sam region też nie jest specjalnie rozległy i sprawdzi się na rodzinny wyjazd na narty.

W porównaniu na przykład do Val di Sole to kameralny ośrodek narciarski. Bez tandetnej komercji, za to z pysznym calzone na stoku. Wyciągi narciarskie są na wyciągnięcie ręki po wyjściu z hotelu. Tuż przed hotelami jest również nieduży stok dla początkujących narciarzy z osobnym wyciągiem.

Dojazd do Montecampione

Dojazd samochodem z Warszawy do Montecampione zajmuje około 15-17 godzin.

Jeżeli nie odpowiada Wam spędzanie długich godzin w samochodzie, możecie skorzystać z dogodnej lokalizacji tego włoskiego ośrodka narciarskiego. Montecampione jest bowiem położone blisko dwóch lotnisk – w Bergamo oraz w Weronie. Najwygodniej i najszybciej z lotniska dojedziemy wynajętym samochodem – z Bergamo w około godzinę a z Werony w około 1,5 godziny. Alternatywą dla niezmotoryzowanych są autobusy i kolej:

Z Bergamo do Montecampione można dojechać autobusami z przesiadką w Boario Terme. Zajmie to nieco ponad 3 godziny. Jest też możliwość dojazdu pociągiem – z przesiadką w mieście Brescia i kolejną przesiadką (na autobus) w Pian Camuno – Colombine. Niestety podróż zajmie nam wtedy więcej czasu (około 4 godziny) i może okazać się droższa.

Z Werony do Montecampione najlepiej jest dojechać pociągiem. Przesiadka z jednego pociągu na drugi czeka nas wówczas w mieście Brescia. Następnie w Pian Camuno – Colombine powinniśmy przesiąść się na autobus. Podróż zajmie nam około 4 godziny.

Warunki narciarskie w Montecampione

Byliśmy w Montecampione w lutym i śniegu było wówczas pod dostatkiem, mimo, że ośrodek jest położony dość nisko (1200 – 2000 m).

Jednego dnia niestety ze względu na silny wiatr wyciągi zostały zamknięte i można było wówczas korzystać wyłącznie z krótkiego stoku dla początkujących. Nie zmarnowaliśmy jednak tego dnia – stwierdziliśmy, że pouczymy się jazdy na desce. Tym sposobem rozpoczęliśmy swoją przygodę ze snowboardem, który mi osobiście bardzo się spodobał 🙂 Tuż przy stoku jest wypożyczalnia sprzętu i mimo braku rezerwacji nie mieliśmy żadnego problemu z wypożyczeniem desek.

Montecampione to raczej nieduży ośrodek. Do dyspozycji mamy 20 tras o łącznej długości 30 km. Większość z nich jest w razie potrzeby sztucznie dośnieżana. Dominują trasy czerwone. Czarnych tras jest mniej a najmniej jest natomiast tras niebieskich. Większość wyciągów stanowią krzesełka. Są też dwa orczyki.

Montecampione polecam w szczególności na wyjazd rodzinny lub ze znajomymi ze względu na bardzo wygodną infrastrukturę – bez zdejmowania butów narciarskich przejdziemy tu między hotelem, restauracjami oraz wyciągami i odnajdziemy naszych towarzyszy wylegujących się na słońcu na leżakach 😉

Hotele w Montecampione położone są tuż przy wyciągach
Śniegu w lutym było pod dostatkiem
Ośrodek położony jest raczej nisko ale widoki są piękne

Rezerwacja noclegu

Booking.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *