|

Weekend w Mediolanie

Mediolan to miasto o ciekawej architekturze, kuszące zakupami w luksusowych sklepach. Do tego włoskie słońce, wino i pizza. To wszystko zachęca, by wybrać się tam choćby na weekend. Co warto zwiedzić w stolicy Lombardii?

Mediolan to miasto kontrastów. Z jednej strony katedry, zamki i bogata architektura. Z drugiej luksusowe galerie handlowe. A z trzeciej strony – wszechobecni bezdomni, którzy śpią na swoich brudnych materacach tuż pod wejściem do Prady czy bezpośrednio na ulicy.

Co warto zwiedzić w Mediolanie?

Katedra (Duomo)

Katedra Duomo jest symbolem Mediolanu i jednym z najważniejszych punktów wycieczek. Jej budowa rozpoczęta była w XIV wieku i trwała ponad 600 lat. Katedra ma imponująco bogatą strukturę architektoniczną zwieńczoną wieżyczką z figurą Madonny. Z dachu katedry można podziwiać widok na Alpy i miasto.

Galleria Vittorio Emanuele II

Galeria zbudowana jest na planie krzyża i zwieńczona szklaną kopułą. Wewnątrz znajdują się 24 statuy przedstawiające ważne włoskie osobistości. Wzrok przyciągają również malowidła na ścianach oraz wzorzysta podłoga. Galleria Vittorio Emanuele II jest prestiżowym punktem w Mediolanie. Znajdują się tu placówki drogich markowych sklepów takich jak Prada.

Cimitero Monumentale (monumentalny cmentarz)

Cmentarz został zaprojektowany i zbudowany w XIX wieku i stał się ostatnią przystanią życia miejscowej burżuazji. Obecnie chowane są tu ważne osobistości. Na Cimitero Monumentale można podziwiać ogromne i bogato zdobione nagrobki oraz pomniki, w tym też naturalnej wielkości pomniki pochowanych tam osób.

Castello Sforzesco (zamek Sforzów)

Zamek zbudowany został w XIII wieku i znajdował się wówczas tuż za średniowiecznymi murami. W XV wieku stał się siedzibą Francesco Sforza. Zamek był poddawany częstym rozbudowom i rekonstrukcjom, więc jego ostateczny wygląd to zlepek zmian prowadzonych na przestrzeni wieków.

Ferrari Store (dla miłośników Ferrari)

Ferrari Store to ciekawostka, na którą natknęliśmy się, zwiedzając miasto. Jest to sklep poświęcony Ferrari z dużą ilością modeli i gadżetów związanych z samochodami. Sklep cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, szczególnie płci męskiej 🙂

pomnik Largo Cairoli
pomnik Largo Cairoli
Mediolan
uliczki Mediolanu
Mediolan uliczka
uliczki zamknięte dla ruchu umożliwiają spokojny spacer
Castello Sforzesco
Castello Sforzesco
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy