|

Narty w Alpe d’Huez – jakich warunków się spodziewać?

Alpe d'Huez

Alpe d’Huez to duży francuski ośrodek narciarski położony niedaleko Grenoble. Teren narciarski to łącznie około 220 km tras. Część z nich, znajdująca się na lodowcu Sarenne, jest otwarta cały rok.

Lodowiec Sarenne

Na lodowcu Sarenne dostępne są 2 wyciągi i 5 tras zjazdowych. Największą atrakcją jest jednak prawdopodobnie najdłuższa w Europie, 16 kilometrowa trasa zjazdowa z której roztaczają się piękne i ze względu na dużą różnicę wysokości (prawie 2 km)  – urozmaicone widoki. Miłośnicy długich zjazdów znajdą tu raj dla siebie 🙂 Większość osób ze względu na długość zjazdu zatrzymuje się po drodze by odpocząć i dać uszom możliwość odetkania się.

Lodowiec pokrywa zbocza masywu Le Pic Blanc (3300 m n.p.m.). Jest to jeden z najwyższych masywów górskich w tej okolicy. Z górnej stacji kolejki roztacza się przepiękny widok na ośnieżone góry. Można stąd zobaczyć również masyw Mont Blanc.

Le Pic Blanc
Le Pic Blanc – widok z górnej stacji kolejki

Pobyt w Alpe d’Huez

Miejscowość ma pewną bardzo ważną dla narciarzy zaletę, a mianowicie – duża część hoteli znajduje się tuż przy wyciągu lub też możliwy jest zjazd do wyciągu na nartach.

W cenę karnetu wliczone jest jednorazowe wejście do miejscowych term. Basen termalny położony jest blisko jednej z tras zjazdowych i zjeżdżając na nartach możemy przyglądać się, jak woda przyjemnie paruje. W rzeczywistości jednak woda w basenie zewnętrznym nie jest wcale taka ciepła jak można się spodziewać. Na pewno nie sposób się w niej rozgrzać. Ja przepłynęłam basen dwa razy i zmarzłam na tyle, że zrezygnowałam z tej atrakcji. Nazywanie tego basenu termalnym jest mocno na wyrost.

Region narciarski

L'Alpe d'Huez
L’Alpe d’Huez

Sezon narciarski w Alpe d’Huez (z wyjątkiem lodowca) rozpoczyna się pod koniec listopada a kończy pod koniec kwietnia. My byliśmy w lutym i śniegu było pod dostatkiem nie tylko w górach ale również w miasteczku.

W regionie mamy do dyspozycji 85 wyciągów, w tym 14 gondol i 23 krzesłka.

Mapa regionu

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy