Bad Gastein - skiroute

Gastein – w dzień ośnieżone stoki a wieczorem relaks w termach

Gastein to duży region narciarski w którym w dzień można wyszaleć się na nartach a wieczorem wygrzać w termach. Warunki narciarskie są rewelacyjne. Do tego mamy dobre połączenie kolejowe z Polski. To wszystko sprawiło, że byliśmy w tym regionie już dwa razy.

Dojazd do Bad Gastein

Na narty wybraliśmy się pociągiem. Z Warszawy do Wiednia jedzie pociąg nocny – zasypiamy w Warszawie i budzimy się w Wiedniu. Z Wiednia do Bad Gastein kursują pociągi austriackich OBB. Bilety na całą trasę (również austriacką część) można kupić w Polsce i warto dopytać się o promocje, gdyż bilety na pociąg do Wiednia kupione z pewnym wyprzedzeniem objęte są promocyjną ceną.

W Pociągach austriackich OBB można zarezerwować miejsce siedzące ale nie trzeba. My nie rezerwowaliśmy miejsc ani razu i nigdy nie było problemu ze znalezieniem miejsca siedzącego.

Nartostrady i skirouty w Gastein

W regionie jest gdzie pojeździć zarówno po wyratrakowanym śniegu jak i po skiroutach. Trasy są dobrze przygotowane. Wybór tras najlepiej zobrazuje mapka nartostrad.

Gastein - skiroute
Gastein – skiroute

Jedzenie na stoku w Austrii

W regionie Gastein jest spory wybór knajp. Większość z nich urządzona jest w tradycyjnym stylu i można się w nich najeść do syta regionalnymi kalorycznymi smakołykami.

Co nam smakowało:

Termy w Austrii

Termy znajdują się w każdej z trzech miejscowości: Dorfgastein, Bad Hofgastein i Bad Gastein. Nam najbardziej przypadły do gustu Alpentherme w Bad Hofgastein. Jest tam duży wybór saun (sauny są koedukacyjne i przebywamy w nich nago) i basenów, w tym ciepłe baseny zewnętrzne.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)
Booking.com