||

Narty w Alpach blisko Polski? Wybierz Schladming!

Warunki śniegowe w Schladming

Szukasz ośrodka narciarskiego z prawdziwego zdarzenia a jednocześnie położonego w miarę blisko Polski? Schladming (Planai – Hochwurzen) jest dla Ciebie 🙂

Dojazd do Schladming

Bliskość Schladming jest jednym z jego największych atutów. Samochodem z Warszawy można tu dojechać w około 11 godzin. Drugą możliwością jest dojazd pociągiem na przykład z Warszawy. Można też wybrać połączenie lotnicze do Salzburga a następnie przesiąść się do pociągu, który dowiezie nas na miejsce w półtorej godziny.

Warunki narciarskie

Położone wśród gór Schladming ma dostęp do dużego ośrodka narciarskiego Planai & Hochwurzen. Obejmuje on cztery szczyty górskie połączone ze sobą siecią wyciągów. Łącznie mamy do dyspozycji 123 kilometry tras narciarskich, w tym 4,6 kilometrową trasę FIS. Warunki śniegowe w sezonie są bardzo dobre a nartostrady komfortowe i szerokie. Możliwa jest też jazda off-road w głębokim śniegu – dla miłośników naturalnych i wymagających dużych umiejętności warunków.

Nartostrada w Schladming
Nartostrada w Schladming
Schladming off-road
Schladming Planai – Hochwurzen off-road
Warunki śniegowe w Schladming
Warunki śniegowe w Schladming Planai – Hochwurzen
Jazda między drzewami w Schladming Planai – Hochwurzen
Schladming off-road dla zaawansowanych

Region Planai – Hochwurzen wyróżnia się spośród pozostałych austriackich regionów wesołym charakterem. Jeżdżąc po tutejszych autostradach można poczuć, że narciarstwo jest tu traktowane jako zabawa.

krowa na stoku w Planai
krowa na stoku w Planai
Wyciąg łącznikowy na wesoło
Wyciąg łącznikowy na wesoło

Ceny karnetów w Schladming Planai – Hochwurzen

Ceny karnetów w Schladming są niestety wysokie. Dorosły narciarz musi liczyć się z wydatkiem około 52 euro za dzień jazdy. Karnety kilkudniowe mają minimalnie niższą stawkę za dzień ale różnica nie jest powalająca. Karnet 5 dniowy to koszt około 237 euro. Karnety które obejmują więcej niż jeden dzień jazdy mają tą przewagę, że obejmują cały region Ski amadé, podczas gdy karnety jednodniowe i krótsze są ograniczone do mniejszych obszarów.

Lodowiec Dachstein

Na lodowcu Dachstein można jeździć na nartach przez cały rok. Zimą panują tu jednak surowe warunki i czasem wieje tak silny wiatr, że kolejka na szczyt jest nieczynna. Szczyt stanowi atrakcję nawet dla turystów, którzy nie uprawiają narciarstwa zjazdowego ani nie jeżdżą na desce. Z góry roztaczają się bowiem piękne widoki na Alpy.

U podnóża lodowca, w miejscowości Ramsau am Dachstein można również pojeździć na biegówkach. Znajduje się tu bowiem aż 220 kilometrowa trasa przygotowana pod narty biegowe. Różnica wzniesień tej trasy wynosi 600 metrów a szlak jest zróżnicowany pod względem trudności.

Widok z Dachstein
Widok z Dachstein
Dachstein
Surowe warunki na lodowcu Dachstein
Dachstein - górska panorama
Dachstein – górska panorama
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy