||

Co warto zobaczyć w Górach Stołowych?

szlak pieszy przez Góry Stołowe

Góry Stołowe to idealny cel dla średnio zaawansowanych wędrowców, którzy lubią długie wędrówki ale bez dużych różnic wzniesień. Góry Stołowe to niezwykły krajobraz, gdzie duże głazy o niesamowitych kształtach rozsiane są wśród lasów i wzniesień.

Błędne Skały

Błędne Skały to skalny labirynt, przez który prowadzi nas drewniana kładka. Wstęp do wyznaczonego do zwiedzania obszaru jest płatny. Idąc kładką po drodze mijamy przeróżne formy skalne i skalne szczeliny by na koniec dojść do tarasu z którego roztacza się widok na płaskowyż.

Błędne skały to chyba największy “must-see” gór stołowych. Jest to miejsce unikalne a kamienne formacje wyglądają niesamowicie i naprawdę warto je zobaczyć.

Błędne Skały Kurza Stopka
Błędne Skały – Kurza Stopka
Góry Stołowe
Widok na płaskowyż Gór Stołowych z tarasu w Błędnych Skałach

Białe Skały

Na wędrówkę wśród Białych Skał można wyruszyć zielonym szlakiem Kudowa-Zdrój – Batorów – Polanica-Zdrój lub żółtym szlakiem Radków – Batorów – Duszniki-Zdrój. Tutaj nikt nie pobiera opłat za wstęp. Szlak ma bardziej górski charakter niż obszar Błędnych Skał. Jest też zdecydowanie mniej uczęszczany. Wybierając się tu na wędrówkę można odpocząć od sunących noga za nogą turystów zwiedzających Błędne Skały i poczuć się bardziej jak w górach. Mimo to szlak nie jest wcale mniej widokowy. Tutaj również napotkamy interesujące formacje skalne tylko w bardziej naturalnym środowisku – bez ogrodzeń, kładek i metalowych prętów.

Białe Skały Góry Stołowe
Białe Skały

Niknąca Łąka

Niknąca Łąka leży w Dolinie Czerwonej Wody. Można do niej dotrzeć zielonym lub żółtym szlakiem. Wędrujemy szeroką drewnianą kładką oraz leśnymi ścieżkami. Sama Niknąca Łąka to obszar pokryty soczyście zieloną trawą i mchami. Jest to torfowisko otoczone lasem.
Niknąca Łąka ze względu na swoją intensywną zieleń jest wdzięcznym obiektem do fotografowania.

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby spotkamy między Karłowem a Batorowem. Ich nazwa nie bierze się znikąd – zarówno kształt jak i rozsianie po lesie przypomina prawdziwe grzyby 🙂 Jako ciekawostkę dodam, że są one w istocie wypiętrzonym dnem morza, które kiedyś znajdowało się na tym terenie.

Las ze Skalnymi Grzybami wygląda naprawdę jak z innego świata. Warto się tu wybrać z dziećmi – na pewno spodoba im się wspinaczka na te nieduże skalne formacje.

Skalne Grzyby
Skalne Grzyby – nazwa idealnie oddaje istotę tych skał 🙂

Zdjęcia z Gór Stołowych

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy