|

Roztocze – wędrówki piesze wśród łąk i drzew

maki - Roztocze

Roztocze to miejsce idealne na wakacje dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Mamy tu do dyspozycji zarówno szlaki piesze jak i rowerowe oraz jeziora, w których można popływać w upalne dni. Można też wybrać się na spływ kajakowy po rzece Wieprz. A w letnie wieczory warto obejrzeć dobry film na festiwalu filmowym w Zwierzyńcu.

Zwierzyniec

Zwierzyniec jest spokojną miejscowością i dobrą bazą wypadową do wędrówek po Roztoczu. Ze Zwierzyńca startuje kilka szlaków pieszych. W pobliżu jest też jezioro z niewielką plażą, więc w upalny dzień można popływać. Jest też ciekawostka dla miłośników piwa – lokalny browar.

Dla nas jednak największą atrakcją tej miejscowości była Letnia Akademia Filmowa, która odbywa się w Zwierzyńcu co roku. Można wówczas za niewielkie pieniądze lub całkiem bezpłatnie obejrzeć jeden z nietuzinkowych filmów. Niektóre filmy wyświetlane są w parku, na świeżym powietrzu. Po całodziennych wędrówkach możemy zatem odpocząć i obejrzeć dobry film. Trzeba jednak pamiętać by w terminie Letniej Akademii Filmowej zarezerwować wcześniej pokój, gdyż na miejscu może być problem ze znalezieniem miejsca do nocowania.

Roztocze – szlaki piesze

Szlaki piesze wiodące przez Roztoczański Park Narodowy nie są wymagające pod względem różnic wysokości. Roztocze to w dużej mierze niewielkie wzniesienia z łąkami i lasami. Na trekking po tym regionie można spokojnie iść w sportowych sandałach. Szlaków jest kilka, o różnej długości. Wędrując możemy podziwiać naturę, która jest w tym regionie pięknie zachowana. Roztoczański Park Narodowy jest najbardziej zalesionym parkiem narodowym w Polsce.

Roztocze - szlak
Roztocze – szlak
Roztocze - widok ze szlaku
Roztocze – widok ze szlaku

Koniki polskie

Z ciekawostek Roztocza można wymienić hodowlę koników polskich. Koniki polskie żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych. Można je spotkać w okolicy stawów „Echo” niedaleko Zwierzyńca. Pasą się idyllicznie przy stawach i można je obserwować z wyznaczonych punktów widokowych.

konik polski - roztocze
koniki polskie pasące się przy stawie niedaleko Zwierzyńca

Przydatne linki:

Mapa szlaków turystycznych Roztocza.

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy