|

Agistri – grecka wyspa w pobliżu Aten

Agistri - brzeg morza

Na wysepkę Agistri płynie się promem z Aten niecałą godzinę, więc warto wybrać się tam na jeden dzień, by odpocząć od hałaśliwej i zatłoczonej stolicy Grecji. Na wysepce można też spędzić więcej czasu, wybierając się tu na urlop. Na miejscu są plaże, szlaki piesze, restauracje i hotele.

Agistri jest ciekawą alternatywą dla dużych greckich wysp takich jak Kreta czy Korfu. W przeciwieństwie do popularnych i zabudowanych kurortami popularnych greckich destynacji Agistri zachęca spokojem, naturą i kameralnymi hotelikami. Co tu dużo mówić, na Agistri jest po prostu pusto!

Dojazd

Na wyspę możemy dopłynąć małym promem, który kursuje z portu Pireus w Atenach. Promu należy szukać w części portu przeznaczonej dla małych promów wycieczkowych a bilet możemy kupić zarówno przez internet jak i na miejscu, w porcie.

Nocleg

Dostępność noclegów możesz sprawdzić na poniższej mapce:

Booking.com

Wędrówki po wyspie

Wysepka jest przyjaznym miejscem na na aktywny wypoczynek na łonie natury. Mimo, że jest raczej mała, przecina ją i okrąża kilka szlaków pieszych i ścieżek z których rozpościera się widok na morze i przybrzeżne miasteczka. Miasteczka są ciche a ruch samochodowy znikomy. W ogródkach rosną drzewa cytrynowe a wśród drzew oliwnych pasą się kozy. Na wyspie można również podziwiać charakterystyczne białe greckie kościoły z niebieskimi dachami.

Byłyśmy na wyspie w maju i była wówczas idealna pogoda do spacerów, choć na pływanie i opalanie się było raczej za chłodno. Maj jest też dobrym miesiącem na wyjazd ze względu na niewielką liczbę turystów i panujący tu w związku z tym spokój.

Agistri mapa
Agistri – mapa szlaków pieszych
Agistri - widok na miasteczko ze szlaku
Widok na miasteczko ze szlaku
Agistri - wybrzeże
wybrzeże
Agistri - kościół w typowo greckim stylu w miejscowości Skala
kościół w typowo greckim stylu w miejscowości Skala

Plaże i wypoczynek

Plaże na wyspie są żwirkowate i można na nich przebywać bezpłatnie, o ile nie chcemy wypożyczać leżaka. W maju prawie nie było tu turystów ale mimo to kawiarenki były otwarte a leżaki wystawione. Leniwa i spokojna atmosfera panująca na wyspie kontrastuje z tętniącymi życiem Atenami i umożliwia wyciszenie się i pełen relaks.

Zdjęcia z Agistri

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy