Sa Calobra przejście

Wąwóz Torrent de Pareis – Majorka

Do wąwozu Torrent de Pareis dopłyneliśmy małym statkiem wycieczkowym. Statek płynie z Port de Soller, blisko malowniczego, górzystego wybrzeża aż do miejscowości Sa Calobra. Ze statku rozpościera się przepiękny widok – biała plaża otoczona wysokimi ścianami wąwozu.

Sa Calobra
Sa Calobra – widok ze statku

Po przycumowaniu do brzegu ruszamy kładką prowadzącą przez nieduży tunel w skale, z którego przez skalne otwory możemy podziwiać szmaragdową wodę i dochodzimy aż do plaży, która jest jednocześnie początkiem wędrówki po wąwozie.

Torrent de Pareis
Torrent de Pareis – widok na morze ze skalnego tunelu
plaża Majorka wąwóz Torrent de Pareis
Torrent de Pareis – plaża (widok ze statku)

Wędrówka przez wąwóz

Stopień trudności wędrówki przez wąwóz był dla nas zaskoczeniem i od razu musieliśmy przyznać, że w sandałach i z niedużym zapasem wody nie zajdziemy daleko.  Tak więc drobna wskazówka: na wędrówkę po wąwozie Torrent de Pareis trzeba założyć porządne trekkingowe buty, wziąć zapas wody i przed wyjazdem zadbać o kondycję, gdyż w niektórych miejscach przejście wymaga podciągnięcia się i wspinania na głazy.

Torrent de Pareis łabędzie
Początek wąwozu zapowiada się niewinnie
Torrent de Pareis szlak
Dalej mijamy wysokie trawy
Torrent de Pareis szlak 3
Dalsza część wąwozu jest już skalista
Torrent de Pareis szlak 2
szlak wiodący przez wąwóz jest bardzo zróżnicowany
Torrent de Pareis kamienie
Ukształtowanie terenu wewnątrz wąwozu jest niesamowite

My przeszliśmy tylko część wąwozu. W pewnym momencie musieliśmy zawrócić, gdyż tak jak wspominałam próba pokonywania skał w sandałkach nie była najlepszym rozwiązaniem. W zamian za to wybraliśmy pływanie u ujścia wąwozu. Woda jest tam krystalicznie czysta ale plaża żwirowata – więc na odpoczynek na niej polecam zabranie karimaty.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)
Booking.com