Jesienne wczasy na last minute – najlepsze kierunki 

jesienne wczasy

Spontaniczne wakacje last minute jesienią to doskonały pomysł i sposób na wypoczynek dla zapracowanych. Po sezonie w kurortach nie ma już tłumów, ceny są niższe, a w wielu miejscach w Europie nadal panuje słoneczna pogoda.

Gdzie można złapać złotą opaleniznę pod koniec roku? Warto wybrać się na gorący Cypr, do Maroka lub na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie.

By odpocząć od jesiennego chłodu, wcale nie trzeba podróżować do tropikalnych zakątków świata. Warto wiedzieć, że wystarczy krótka podróż samolotem, by dotrzeć na południe Europy, gdzie nadal można wylegiwać się na plażach wygrzanych słońcem. Oferty takich wyjazdów można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/last-minute. Który z kierunków warto zatem wybrać?

Wczasy last minute jesienią – gdzie wyjechać?

Urlopowiczów przez cały rok przyciąga Cypr, nazywany Wyspą Afrodyty. Jest to jedna z najpiękniejszych i największych wysp Morza Śródziemnego, na której panuje specyficzny, gorący klimat. Sezon wakacyjny trwa tu od kwietnia aż do końca listopada, gdy temperatura powietrza sięga 22 stopni Celsjusza. Pod koniec roku można, więc korzystać z uroków plażowania i morskich kąpieli.

Czym jeszcze przyciąga Cypr? Wyspa wyróżnia się zielonymi krajobrazami, które tworzą góry Troodhos, zatoki z turkusową wodą, wysokie klify i szerokie plaże.
Co ważne, wyspa jest bardzo dobrze rozwinięta turystycznie. W kurortach, takich jak: Larnaka czy Protaras turyści mogą korzystać z bogatej oferty rozrywek, ośrodków sportów wodnych, restauracji czy parków tematycznych, w tym akwarium oceanicznego i aquparków.

Wczasy last minute na Cyprze to także okazja do zwiedzania historycznych zabytków. Zwiedzić warto m.in. ruiny Kurionu, który w czasach antycznych był miejscem kultu religijnego, a także Paphos. W mieście znajduje się Park Archeologiczny, wpisany na listę UNESCO. Ciekawym miejscem jest także plaża Petra Tou Romiou, gdzie według legend wyłoniła się Afrodyta, słynna bogini piękna i miłości.

Wakacje last minute w Maroku

Wiele do zaoferowania jesienią ma także zachodnie wybrzeże Afryki, gdzie pogoda jest gwarantowana. W Maroku w listopadzie wciąż przez cały dzień świeci słońce, a temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na średnim poziomie 21 stopni Celsjusza. Są to, więc doskonałe warunki, do wypoczynku na szerokich plażach, z miękkim piaskiem, nad Oceanem Atlantyckim, a także do zwiedzania i poznawania barwnego, arabskiego kraju.

Maroko wyróżnia się różnorodną roślinnością i scenerią z gajami palmowymi, daktylowymi i cytrusowymi. Krajobraz dopełniają piękne, arabskie zabudowania, a także pustynne tereny. Co więcej, w Maroku nie brakuje także zabytków. Wśród nich trzeba wymienić: starożytne grobowce, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece, okazałe meczety i świątynie, a także tradycyjne wioski.

Z kolei, idealnym miejscem do wypoczynku i jednocześnie największym kurortem Maroka jest Agadir, który tętni życiem przez całą dobę. Miasto jest także doskonałym przykładem połączenia arabskich tradycji z nowoczesnością. Warto przejść się tu do portu morskiego, a także zajrzeć do jednego z licznych barów, restauracji i kafejek. Agadir to jednak nie tylko turystyczny kurort, ale także piękny Park Narodowy, w którym można podziwiać egzotyczne gatunki ptaków.

Jesienny wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich

Na wczasy last minute jesienią warto wybrać się także na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Największa spośród archipelagu Teneryfa słynie z łagodnego klimatu i dobrych warunków do plażowania przez cały rok. W listopadzie temperatura powietrza osiąga tu średnio 23 stopnie Celsjusza, więc z powodzeniem można plażować, a także zwiedzać atrakcje wyspy.

Zaliczyć trzeba do nich słynne i rozległe parki rozrywki. Najbardziej znanym jest Loro Parque, który zajmuje powierzchnię 135000 m2. Można podziwiać w nim m.in.: morskie stworzenia w pięknym akwarium, zobaczyć pokaz delfinów, a także obejrzeć pingwiny. Kolejnym parkiem, którego nie można pominąć na liście atrakcji, jest Siam Park, utrzymany w stylu tajskim. Można spędzić tu cały dzień na wodnych zabawach, przepłynąć się sztuczną rzeką czy zjechać ze zjeżdżalni o fantazyjnych kształtach. Wyspa oferuje także wiele atrakcji dla aktywnych – począwszy od uprawiania sportów wodnych, a skończywszy na trekkingu po Parku Narodowym Las Canadas del Teide. Więcej informacji o wakacjach last minute można znaleźć na stronie R.pl.

artykuł sponsorowany

Podobne wpisy