Obóz otaku – czy to dobry pomysł na wyjazd wakacyjny dziecka?

obóz otaku

Wyjazdy wakacyjne o tematyce japońskiej zyskały przez ostatnie lata prawdziwie wiernych uczestników i fanów. Popularność obozów otaku jest naprawdę duża i wciąż rośnie. Obóz otaku – czasem nazywany obozem “anime i manga”, a czasem “obozem japońskim” może być cudowną, rozwijającą i inspirującą przygodą, którą będziecie wspominać cały rok.

W dobie internetu i globalizacji świat naprawdę stał się “mały”. Polska czy Japonia – to już naprawdę nie jest większy problem – można jeździć, latać i także porozumiewać się przez internet. Jeśli nie po polsku i nie po japońsku, to na pewno po angielsku.

Dzieci bardzo zainteresowały się tematyką otaku dzięki wielu japońskim kreskówkom, filmom, seriom anime i mangi, komiksom. Kultura kapońska jest tak bogata, że inspiracji jest mnóstwo. Obóz otaku jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie dzieci i młodzieży.

Obóz otaku (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) jest polecany szczególnie dla młodzieży w wieku od jedenastu do piętnastu lat. Młodsze dzieci nie koniecznie polubią tę tematykę, jeszcze zwykle nie mają takich zainteresowań. Komiks, filmy anime oraz kultura japońska jest dość specyficzna. Trzeba to po prostu lubić. Na obozie otaku można spotkać fantastycznych ludzi pełnych pasji i chęci poznawania Japonii i Japończyków. Kadra na obozie otaku to zazwyczaj osoby młode, które pasjonują się w anime i manga lub studiują japonistykę. Zajęcia prowadzone przez nich są bardzo wartościowe. Młodzież bardzo chętnie w nich uczestniczy i często czerpie inspiracje – na przykłąd do podróżowania czy wyboru kierunku studiów.  Warto pojechać na taki wyjazd.

W tym roku bardzo popularny jest obóz otaku. Dla rodziców to zupełna nowość, nie każdy wie, co to jest. Tematyka obozu otaku związana jest z japońską kulturą. Dzieci podczas trwania tego obozu między innymi uczą się szkicowania, przygotowywania potraw japońskich, mają warsztaty o japońskiej kulturze i historii, oglądają japońskie filmy i bajki oraz tworzą komiksy. Ponadto na obozie otaku organizowane są zajęcia rekreacyjne i wycieczki np. do parku linowego, aquaparków czy na okoliczne zamki.

Obóz otaku organizowany jest już od około dziesięciu lat – wcześniej nie było takich możliwości, a fani anime i mangi spotykali się jedynie w internecie lub na ogólnokrajowych konwentach. Teraz już można spędzić japońskie lato w Polsce – wybrać lokalizację, termin i cieszyć się świetnym wyjazdem.

Ceny obozu otaku są różne. Wszystko zależy jak bogaty program ma oferta, ile trwa dni oraz gdzie jest organizowany. Obóz otaku można zakupić już od 1700 zł. Do ceny należy doliczyć ewentualnie jeszcze dojazd i fakultety (dodatkowe zajęcia dla chętnych). Obóz otaku organizowany jest w różnych rejonach Polski – na Kaszubach, na Pojezierzu Drawskim, na Jurze, czy na Mazurach. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się obóz otaku w Łazach nad morzem. Pojezierze Drawskie też jest popularne, porównywalne do Mazur ze względu na przepiękne jeziora oraz lasy. To i brak tłumów oraz ekologiczna okolica sprawia, że te Pojezierze Drawskie jest chętnie odwiedzane przez młodych turystów. Na obóz otaku warto zapisać się dużo wcześniej. Zapisy zaczynają się już na jesieni, szczyt zapisów przypada na marzec-kwiecień. Wtedy jest najlepszy moment, na dokonanie rezerwacji, nie trzeba się obawiać, że zabraknie miejsca na obozie otaku. Czasem miejsca na niektórych turnusach i w niektórych lokalizacjach są dostępne nawet w czerwcu i lipcu – ale oferty mogą już wtedy być ograniczone. Osoby, które uczestniczyły już w obozie otaku bardzo często po powrocie do domu od razu chcą się zapisać na kolejny sezon. Polecamy takie japońskie wakacje – to nie będzie stracony czas, gdyż dzieci mają tam dużo nowych wrażeń, zdobywaja wiedzę, a przy okazji spędzają czas aktywnie w gronie rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

artykuł sponsorowany

Podobne wpisy