|

Majorka – morze, góry i wędrówki po wybrzeżu

Majorka, a w szczególności jej północno-zachodnie wybrzeże to malownicze połączenie morza i gór. Oferta zorganizowanych wyjazdów w te okolice jest co prawda niewielka ale nie jest to żadnym problemem – samodzielny wyjazd obfituje w dodatkowe atrakcje takie jak przejazd drewnianym pociągiem czy tramwajem z pozbawionymi dachu tarasikami, z których można podziwiać tutejszą florę i architekturę. Nie ma tutaj też tłumów charakterystycznych dla bardziej obleganych przez turystów kurortów.

Trasa naszej wycieczki wiodła z Palmy poprzez Soller aż do Port de Soller, gdzie mieliśmy zarezerwowany hotel. W tej nadmorskiej mieścinie miały początek szlaki piesze wiodące głównie przez wybrzeże i okoliczne miejscowości.

Dojazd z Palmy do Port de Soller

Po lądowaniu w Palmie udaliśmy się na miejski dworzec kolejowy z którego kursują drewniane pociągi do Soller. Z okien pociągu można podziwiać majorkański krajobraz pełen gór i drzewek oliwnych. Gdzieniegdzie widać również pojedyncze domki w charakterystycznym łososiowym kolorze.

pociąg Majorka
drewniany pociąg z Palma de Mallorca do Soller
pociąg do Soller
widok z pociągu do Soller

Po dojechaniu do Soller i wyjściu z pociągu wystarczy zejść po schodach z peronu by znaleźć się na przystanku tramwaju który dowiezie nas do Port de Soller. Dla nas ta nadmorska miejscowość otoczona górami była celem podróży, gdyż stanowiła doskonały punkt startowy do wycieczek pieszych.

Przejazd tramwajem do Port de Soller to kolejne niezapomniane wrażenie. Tramwaje wyposażone są w niezadaszone tarasiki z których można z bliskiej odległości podziwiać majorkańską roślinność – cytryny i kwiaty oraz przydomowe ogródki i miejskie kawiarenki.

tramwaj do Port de Soller widok
Jadąc tramwajem do Port de Soller możemy podziwiać kwiaty, drzewa cytrusowe i tutejszą zabudowę. Tramwaj wyposażony jest w niewielkie tarasy.
Port de Soller plaża widok z tramwaju
widok z tramwaju – plaża w Port de Soller

Majorka – Wycieczki piesze

Z Port de Soller wiedzie kilka szlaków pieszych, między innymi malowniczy szlak do miejscowości Deia. Wędruje się nim bardzo przyjemnie, gdyż wiedzie on z dala od dużych miejscowości i ulic. Zamiast tego po drodze widzimy morze, oliwki i góry.

Na osobny dzień przeznaczyliśmy wąwóz Torrent de Pareis.

wybrzeże Majorki
górzyste wybrzeże niedaleko Port de Soller
wybrzeża Majorki
widok z jednego ze szlaków pieszych
oliwki Majorka
szlak pieszy po części lądowej – po drodze mijamy drzewa oliwne
drzewo cytrynowe
Drzewo cytrynowe

Majorka otoczona jest morzem o przepięknym niebieskim kolorze. Jeżeli lubimy pływać w dzikich zatoczkach, gdzie nie ma nikogo poza nami – znajdziemy takie na północ od Port de Soller.

Majorka zatoczka
zatoczka
Majorka pieszo
wybrzeże – widok ze szlaku pieszego
Dzikie kozy na Majorce
Na wybrzeżu spotkaliśmy stadko dzikich kóz
Majorka szlaki
kościół wśród palm na szlaku do Dei
Mallorca Port de Soller Deia
widok na morze ze szlaku do Dei
Majorka morze
morze na Majorce ma przepiękny kolor – to zdjęcie nie było przerabiane – morze na Majorce właśnie tak wygląda 🙂

Port de Soller

Port de Soller jest bardzo sympatyczną mieściną. Można tu znaleźć hotel w rozsądnej cenie i jednocześnie blisko morza – z widokiem na góry i wodę. Będąc tu warto spróbować paelli oraz lodów, które są dostępne w wielu smakach, między innymi o smaku tutejszych mandarynek.

Port de Soller Majorka tramwaj
tramwaj w Port de Soller
Port de Soller Mallorca
Port de Soller – jedna z plaż i widok na miasto
Port de Soller palma daktylowa
palma daktylowa w Port de Soller
Port de Soller hotel
widok z naszego hotelu

Noclegi w Port de Soller

Booking.com
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy