|

Majówka nad jeziorem blisko Warszawy

majówka na rowerze

Majówka to doskonała okazja na aktywny wypoczynek. Kilka wolnych dni można spędzić na łonie natury blisko Warszawy. Majowe dni najczęściej nie nadają się jeszcze na opalanie i leżenie na kocu ze względu na ciągnące od ziemi zimno. Słoneczna pogoda i kwitnące drzewa powodują jednak, że szkoda ten czas spędzić w domu. Najlepiej jest spędzić go aktywnie, na przykład na rowerze 🙂

Ze względu na to, że wolnych dni jest tylko kilka, szkoda dwa dni spędzić na dojazdach. Najlepiej wybrać miejscowość położoną w miarę blisko domu, by jak najwięcej czasu spędzić na miejscu. Stwierdziliśmy, że pojedziemy do KalborniMiejscowość ta położona jest niedaleko Działdowa, 170 km od Warszawy a więc dojazd tam zajmuje niecałe 3 godziny. Idealnie zatem na krótki majówkowy wypad. Okolica Kalborni to jeziora, pola kwitnącego rzepaku i kilometry szos po których możemy jeździć rowerem.

Przewóz rowerów samochodem

W przypadku wyjazdu na rowerową majówkę samochodem dochodzi nam kwestia przewozu rowerów. Przyda się zatem specjalny bagażnik rowerowy na dach samochodu. Taki bagażnik pozwala bez problemu przewieść dwa lub więcej rowerów nawet na długie dystanse. Bagażnik rowerowy dobiera się do modelu samochodu. Zakup takiego bagażnika to koszt od 200zł wzwyż. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy pozwala on przypiąć rowery na klucz. Taka funkcja przyda się w przypadku postojów, gdy zostawiamy samochód z rowerami na parkingu i idziemy na krótką przerwę. Jazda z rowerami na dachu wymaga trochę mniejszej prędkości i większej uważności, bo rowery stawiają dodatkowy opór powietrzu w trakcie jazdy. Trzeba również zdjąć z rowerów wszelkie koszyki i inne elementy, które mogą odpaść w trakcie transportu.

Majówka nad jeziorem i wśród kwitnących pól

Kalbornia położona jest nad jeziorem Dąbrowa Wielka. W lato można się kąpać w jeziorze ale w maju jest jeszcze trochę za zimno. Okoliczne pola, lasy i teren blisko jeziora przecinają wąskie drogi o niewielkim natężeniu ruchu. Można spokojnie przemierzać je rowerem podziwiając po drodze pola kwitnącego rzepaku czy kwitnące jabłonie. Warto mieć ze sobą koc piknikowy, by nie przegapić możliwości rozłożenia się na kocu pod kwitnącą jabłonką 🙂

Można również wybrać się na rowerze pod Grunwald. Słynne pole walki jest pobliską atrakcją turystyczną. Jest tam dobry dojazd rowerowy szosą. Na miejscu zobaczymy wzniesienie, na którego szczycie znajduje się pomnik oraz opisy z historią bitwy.

majówka na rowerze
majówka na rowerze
Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy