||

Atrakcje dla dzieci na Łotwie

Miasteczko dla dzieci w Tervete

Chyba w żadnym innym kraju nie znaleźliśmy tyle fajnych naturalnych atrakcji dla małych dzieci, co na Łotwie. Jakie fajne atrakcje dla maluchów odkryliśmy?

Tervete – las z niespodziankami dla najmłodszych

Las w Tervete to największy teren usiany atrakcjami dla dzieci jaki w życiu widziałam. Przeznaczyliśmy na jego zwiedzenie jeden dzień i zwiedziliśmy tylko połowę lasu.

W Tervete co krok czekają na najmłodszych różne ciekawostki. Wielkie kolorowe grzyby, domki krasnali do których można wejść, piękne kolorowe miasteczko, po którym można buszować, wchodzić i wychodzić z małych domków a to wszystko wśród drzew, natury i z dala od miejskiego zgiełku i samochodów.

W Tervete są też owce, które czasem podchodzą do ogrodzenia swojej zagrody i wtedy można je pogłaskać.

Tervete szczególnie spodoba się miłośnikom natury i zabawek z drewna. Prawie wszystkie konstrukcje są drewniane. Można się na nie wspinać oraz wchodzić do domków.

Przy wyjściu do parku można też zjeść tani i smaczny obiad w barze. Na terenie parku są łazienki oraz pokoje dla rodziców z dziećmi. Przez większość tras można przejechać wózkiem, choć zdarzają się schody i wtedy trzeba przejść naokoło. Wózek nie jest jednak przeszkodą w zwiedzaniu.

grzyby do zabawy w Tervete
grzyby do zabawy w Tervete
Wielkie drewniane grzyby
i jeszcze więcej drewnianych grzybów 🙂
wiatrak
Wszystkie drewniane konstrukcje są otwarte dla dzieci. Można wejść do środka i się pobawić. Dorośli niestety się nie zmieszczą 😉
Miasteczko dla dzieci w Tervete
Miasteczko dla dzieci w Tervete. Do każdego domku można wejść. W środku czekają klocki do zabawy.
Owce
Owce

Atrakcje dla dzieci w Jurmale

W Jurmale mieliśmy naszą bazę noclegową, więc wizyta na placu zabaw była oczywistym punktem programu 🙂

Place zabaw w Jurmale wkomponowane są w tutejszy leśny krajobraz. Drabinki i huśtawki znajdują się wśród rosnących tu naturalnie sosen. Dzięki temu na placu zabaw jest cień oraz świeże, rześkie powietrze.

Najfajniejszy pod tym względem jest park leśny w Dzintaru. Znajdują się tu atrakcje zarówno dla małych dzieci jak i tych starszych (park linowy, drabinki). W parku leśnym jest też tor rolkowy.

Park leśny w Jurmale
Park leśny Dzintaru w Jurmale

Dużo placów zabaw znajduje się również na plaży w Jurmale. Praktycznie nie trzeba wybierać między plażowaniem a pójściem na plac zabaw, bo wszystko jest obok siebie.

Po plaży można przejechać wózkiem. Nawet spacerówką z małymi kołami. Umożliwia to szeroki pas dobrze ubitego, twardego piachu biegnący nad samym morzem. Dzięki temu udogodnieniu po plaży w Jurmale jeździ też dużo rowerzystów.

plac zabaw na plazy Jurmala
plac zabaw na plaży w Jurmale
wózkiem po plaży w Jurmale
wózkiem po plaży w Jurmale

Atrakcje dla dzieci w Rydze

Byliśmy w Rydze jeden dzień a ponieważ była ładna pogoda, chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić na dworze. Z tego względu jako atrakcję dnia wybraliśmy ogromny i urządzony z pomysłem plac zabaw Rīgas Rotaļu Laukums.

Jest to największy plac zabaw w Rydze a jego projekt nawiązuje do architektury i historii stolicy Łotwy.

W Rīgas Rotaļu Laukums znajdują się drabinki dla młodszych i starszych dzieci oraz siłownia dla dorosłych. Wszystko to znajduje się na świeżym powietrzu. Na miejscu są też bezpłatne toalety i pokój dla rodziców z dziećmi.

Rīgas Rotaļu Laukums
Rīgas Rotaļu Laukums

Po szaleństwach na placu zabaw warto wybrać się do znajdującego się nieopodal muzeum łotewskiej czekolady Laima. Wstęp jest bezpłatny. Na miejscu można zapoznać się z procesem wytwarzania czekolady, poznać proporcje składników różnych czekolad oraz (co pewnie najważniejsze) skosztować tradycyjnych słodyczy w znajdującej się w tym samym lokalu cukierni.

Livu akvaparks

Livu akvaparks to miejsce w którym można spędzić cały dzień zarówno w dobrą jak i złą pogodę. Znaczna część wodnych atrakcji znajduje się pod dachem. Na zewnątrz są również leżaki i trawiasta plaża z widokiem na płynącą niedaleko rzekę Lelupę.

Wybierając się tutaj naszykujcie się na bardzo wysokie ceny. Livu akwaparks to najdroższa z atrakcji, które zwiedzaliśmy na Łotwie. Ceny kształtują się tak, że najbardziej opłaca się wybrać tutaj na cały dzień. Atrakcji jest tak dużo, że na pewno przez ten czas będziecie mieli co robić.

W Livu akwaparks znajduje się relaksująca rzeka z dużymi dmuchanymi kołami w których można się rozsiąść i dryfować. Polecam tą opcję na rodziców z niemowlętami. Nasz maluch prawie zasnął mi na kolanach, gdy tak dryfowaliśmy w kółko.

Dla dorosłych i starszych dzieci natomiast jest mnóstwo zjeżdżalni, zarówno służących do spokojnych zjazdów pontonami jak i bardzo stromych na których zjeżdża się bardzo szybko, w pojedynkę, bez pontonu.

Polecam Livu rodzinom z malutkimi dziećmi również z innego powodu. Jest tutaj bardzo ciepła woda i ciepłe powietrze. Nikt nie dygocze i nie sinieje ani w wodzie ani czekając w kolejce na zjazd 😉

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy