Cap Sant Antoni

Punkty widokowe niedaleko Walencji

Walencja jest położona w otoczeniu wzgórz, na których znajdują się szlaki piesze i liczne punkty widokowe. Wystarczy samochód i jeden wolny dzień by zobaczyć kilka z nich.

Zwiedzając okolice Walencji wybraliśmy trzy najciekawsze z naszego punktu widzenia punkty widokowe czyli Calpe, Cap Sant Antoni i Zamek w mieście Xativa. Miejsca te znajdują się tak blisko siebie, że wystarczył nam jeden dzień na zobaczenie ich wszystkich.

Calpe

Calpe to miejscowość słynąca przede wszystkim z charakterystycznej skały Ifach, która jest chyba największą tutejszą atrakcją.

Najlepszy widok na Calpe i Ifach roztacza się z poprowadzonej nad miastem drogi szybkiego ruchu. My zjechaliśmy z niej nieco, by móc wysiąść z samochodu i na chwilę popatrzeć na położone w dole miasto oraz dostojną skałę.

Calpe
Calpe

Skała Ifach ma 332m wysokości i można na nią wejść. W górę prowadzi kilka szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Wejście i zejście łącznie zajmuje około dwóch godzin. My akurat mieliśmy inne plany na zwiedzanie okolicy i śpiącego malucha w aucie więc nie zdecydowaliśmy się na to podejście.

Mirador Cap Sant Antoni

Cap Sant Antoni to wzgórze z którego roztacza się widok na zatokę i położone w dole miasto Javea. Na szczycie wzgórza znajduje się parking, więc można wjechać samochodem na samą górę. Można też wejść pieszo szlakiem z miasta Javea.

Na Cap Sant Antoni znajduje się kilka punktów widokowych z widokiem na położone w dole miasto lub na otwarte morze oraz latarnia morska.

Cabo Sant Antonio widok
Cap Sant Antoni widok
Cap Sant Antoni
Cap Sant Antoni

Xativa

Xativa to nieduże miasto o bujnej historii sięgającej starożytności. Największe atrakcje tego miasta pochodzą jednak z czasów średniowiecza. Wśród nich na pierwszym miejscu wymienia się górujący nad miastem ogromny średniowieczny zamek.

Zamek faktycznie jest imponujący. Wybudowany został na wzgórzu, więc wędrując wzdłuż murów możemy także podziwiać znajdujące się w dole miasto Xativa. Planując zwiedzić sam zamek, trzeba pamiętać jednak, że zamknięty jest on dla turystów w poniedziałki.

Xativa
Xativa
Xativa - widok na miasto
Xativa – widok na miasto
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)