Plaza de toros de La Malagueta

Malaga i jej okolice – główne atrakcje i zwiedzanie nadmorskiej części Andaluzji

Z Polski jest dobre bezpośrednie połączenie lotnicze do Malagi. Warto skusić się na taki lot, gdyż Malaga i jej okolice obfitują w piękne widoki i ciekawe atrakcje turystyczne.

Malaga

Jeśli planujecie zwiedzić więcej miast w Andaluzji, to dobrze jest zacząć od Malagi. To duże, położone nad morzem miasto ma swoje uroki ale po zwiedzeniu Alhambry czy Rondy nie zrobiłoby na nas żadnego wrażenia.

Jedną z jej głównych atrakcji jest wzniesiony na wzgórzu zamek Castillo de Gibralfaro. Zwiedzanie zamku jest płatne. Ze wzgórza roztacza się widok na miasto, w tym na charakterystyczną arenę Plaza de toros de La Malagueta, na której odbywają się walki byków.

Plaza de toros de La Malagueta
Malaga – widok na Plaza de toros de La Malagueta

Poza tym w Maladze można pospacerować po wąskich uliczkach starszej części miasta oraz odwiedzić park miejski, w którym rosną różne gatunki palm, egzotyczne gatunki roślin i bambusy a wśród drzew latają zielone papugi. Można tu chwilę odpocząć od zgiełku miasta.

park w Maladze
park w Maladze

W pobliżu parku znajduje się charakterystyczny kolorowy szklany sześcian, który jest fragmentem muzeum Centre Pompidou oraz wiodący wzdłuż portu pasaż Palmeral De Las Sorpresas.

Malaga
fontanna w Maladze

Torremolinos

W Torremolinos wzięliśmy większość noclegów i była to nasza baza wypadowa do zwiedzania Andaluzji. Torremolinos to spokojna, turystyczna miejscowość, położona kilkanaście minut jazdy pociągiem podmiejskim od Malagi. Można tam dojechać bez przesiadek pociągiem z lotniska.

Torremolinos jest często wybierana przez turystów lubiących wylegiwanie się całymi dniami na plaży przerywane podjadaniem w knajpach. Warunki do tego stylu spędzania urlopu są naprawdę doskonałe 🙂 Tuż za rozległą piaszczystą plażą ciągnie się promenada z ogromną ilością różnych knajpek z każdym rodzajem kuchni – lody, fastfoody, tapasy, kuchnia śródziemnomorska itd. Wieczorem można wybrać się na spacer promenadą, która ciągnie się aż do sąsiedniej miejscowości.

Jeżeli chcecie zrobić sobie dzień odpoczynku na plaży, to Torremolinos powinno spełnić wasze oczekiwania.

palmy w Torremolinos
plaża w Torremolinos
plaża w Torremolinos jest piaszczysta. Można wynająć leżak z parasolem lub poleżeć na piasku.

Benalmadena

Do Benalmadeny wybraliśmy się spacerem z Torremolinos. Całą drogę można przejść nadmorską promenadą. Ta niepozorna miejscowość oferuje sporo atrakcji turystycznych takich jak park ze zwierzętami czy świątynia buddyjska.

Benalmadena - wenecja
Benalmadena – hotele położone tuż przy porcie jachtowym

Benalmadena – park ze zwierzętami

W Benalmadenie znajduje się park miejski, po którym spacerują sobie wolno kury, króliki i pawie. Można tu wypocząć w cieniu palm, jednocześnie obserwując podjadającego owoce królika 🙂 Wstęp jest bezpłatny.

Benalmadena park
Park ze zwierzętami w Benalmadenie

Benalmadena – świątynia buddyjska i park rustykalny

Na wzgórzach Benalmadeny znajduje się prawdziwa buddyjska świątynia. Buddyści spotykają się tu na wspólnych medytacjach a w niektóre dni organizowane są medytacje również dla zainteresowanych turystów. Tłumacz tłumaczy wówczas na język angielski przemowę i instrukcje wypowiadane przez mistrza i można wziąć udział we wspólnej medytacji. Wstęp jest bezpłatny, można zostawić datki na świątynię. Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział w medytacji, ubierzcie się w wygodne i raczej ciepłe ubrania, gdyż siedzi się na poduszce na podłodze przez około godzinę a wewnątrz świątyni jest raczej chłodno.

Ze świątyni roztacza się piękny widok na morze a tuż obok znajduje się park rustykalny z ciekawymi budowlami. Można po nim pospacerować po skończonej medytacji i pokontemplować widoki.

Benalmadena - oliwki
Oliwki i łąki niedaleko Benalmadeny, po drodze do świątyni buddyjskiej
Stupa de la Iluminacion en Benalmadena
Stupa de la Iluminacion en Benalmadena – świątynia buddyjska
widok ze swiatyni buddyjskiej
widok ze świątyni buddyjskiej
Parque Rustico de Retamar
Parque Rustico de Retamar – park rustykalny z ciekawymi budowlami tuż obok świątyni buddyjskiej

Nerja

O Nerję zahaczyliśmy w drodze powrotnej z Granady do Torremolinos. Jest to sympatyczna turystyczna miejscowość, której główną atrakcją jest Balcon de Europa, czyli położony nad morzem punkt widokowy.

Balcon de Europa
Balcon de Europa

W okolicy Nerji znajduje się szlak, który na pewno zainteresuje poszukiwaczy nietypowych wrażeń. Jest to szlak wiodący rzeką Rio Chillar. Dokładnie tak – szlak wiedzie rzeką a nie obok rzeki 🙂 Rzeka płynie wąwozem a na trasie znajdują się miejsca, gdzie można popływać.

Noclegi w Maladze

Booking.com
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi :-)