Z dwulatkiem w samolocie

dwulatek w samolocie

Gdy dziecko skończy dwa lata, wygoda podróży samolotem wzrasta diametralnie w porównaniu z okresem niemowlęcym. Pojawiają się jednak nowe kwestie i wątpliwości. Jak wyglądają procedury w przypadku podróży z dwulatkiem?

Dwulatek siedzi w samolocie na własnym fotelu

Tak, nareszcie! Tego brakowało mi przez wszystkie nasze wcześniejsze loty. Liczenie na to, że pasażer siedzący obok naszej stłoczonej na dwóch siedzeniach trójki będzie wyrozumiały wreszcie dobiegło końca. Przed sobą, pod nogami i naokoło nas wreszcie pojawiła się przestrzeń. Można normalnie ruszać nogami i jest jak sięgnąć do leżącego na podłodze bagażu podręcznego. Można też normalnie wstać do toalety nie przejmując się, że obudzi się śpiące na naszym ciele dziecko.

Dwulatek siedzi na swoim własnym fotelu i jest przypięty “dorosłym” pasem bezpieczeństwa. Jak zachce mu się spać, to nawet w Ryanair ma dostatecznie dużo miejsca by się umościć w pozycji leżącej na swoim fotelu i nogach rodzica.

Dla dwulatka można do samolotu zabrać wózek

W kwestii wózka nie ma znaczenia, czy podróżujemy z niemowlęciem czy dwulatkiem. Wózek można bezpłatnie oddać tuż przed wejściem do samolotu i odebrać po wylądowaniu przy samolocie lub z taśmy bagażowej. Jeśli podróżowaliście wcześniej z niemowlęciem, w tej kwestii nie poczujecie różnicy. Linie lotnicze mogą się co prawda różnić pod tym względem. My podróżowaliśmy Ryanairem i za wózek nie płaciliśmy dodatkowo.

Zabawki do samolotu dla dwulatka

By lot przebiegał spokojnie, dziecko musi mieć ciekawe zajęcie, inne niż klepanie w stolik 😉 U nas najlepiej sprawdzają się książeczki z obrazkami. Nie wymagają łącza internetowego, nie gubią się na podłodze i nie hałasują. Przed lotem kupuję dwie-trzy nowe książeczki i w samolocie wszystko jest nowe i atrakcyjne.

Bagaż do samolotu dla dwulatka

Dwulatek pod względem bagażu jest traktowany jak dorosły. Tracimy możliwość zabrania do samolotu torby niemowlęcej w której mieści się wszystko co potrzebne. My wybraliśmy w Ryanair opcję w której dla każdego z nas mogliśmy wziąć na pokład mały plecak. Dla malucha spakowaliśmy picie, przekąskę, kilka pieluszek, książeczki i cienkie ubranka na zmianę. Wszystko się zmieściło i niczego nam nie brakowało.

Jedzenie i picie do samolotu dla dwulatka

Dla dwulatka, podobnie jak dla niemowlaka można wziąć do samolotu przekąskę i coś do picia. Na kontroli bezpieczeństwa nie mieliśmy żadnego problemu z butelką zawierającą wodę z sokiem ani z musem owocowym w saszetce mimo, że oba te produkty miały więcej niż 100ml.

W kwestii butelki dla malucha odradzam butelki ze słomką. Podczas zmian ciśnienia po starcie taka butelka po otwarciu zamienia się w fontannę 😀 Dużo lepsze na pokład samolotu są kubki 360 albo zwykłe butelki z ustnikiem.

Autorka bloga
Autorka: Gosia, miłośniczka aktywnego stylu życia, podróżowania i dobrej kawy

Podobne wpisy